Tijdens zijn tweede leerjaar aan Fontys werd Floris via LinkedIn benaderd door Rolf met de vraag of hij interesse had in werk binnen de automotive industrie. Op dat moment was hij nog maar net gestart met de opleiding Automotive. Werken was nog niet direct aan de orde, maar er werd wel besloten om contact te houden voor het geval dat dit later van pas zou komen.
Enkele jaren later kreeg Floris opnieuw de vraag of hij openstond voor een volgende stap. Inmiddels was hij bijna afgestudeerd maar juist toen liep hij tegen een ander probleem aan: het bleek lastig om een geschikte plek te vinden voor zijn afstudeeropdracht. Maandenlang zoeken leverde weinig resultaat op.
Hoewel Détech zich normaal gesproken niet richt op stages en afstuderen, dacht Rolf toch mee en gaf hij telefonisch verschillende tips. Niet veel later volgde een kop koffie op het toenmalige kantoor aan de Bredalaan om samen te bekijken of er toch mogelijkheden waren. Dat gesprek bleek doorslaggevend. Binnen korte tijd werd een afstudeeropdracht gevonden binnen het Engine Test Center van DAF Trucks in Eindhoven precies aansluitend bij Floris’ interesse in verbrandingsmotoren.
Tijdens zijn afstuderen groeide zijn ambitie om binnen het Engine Test Center te blijven werken. Dankzij de goede connecties van Détech bij DAF kon Floris snel op gesprek, waarna hij werd aangenomen als Hoofdbeproevingstechnicus, gedetacheerd via Détech.
Gedurende dit traject werd Floris begeleid door zowel Rolf als Melvin. Waar het eerste contact en de start van zijn carrière door Rolf werden gelegd, speelde Melvin later een belangrijke rol in de verdere begeleiding en voortgang van zijn ontwikkeling binnen zijn functie.
Inmiddels heeft Floris een contract aangeboden gekregen door DAF zelf. Een mooie stap, die volgens hem mede mogelijk is gemaakt door de betrokkenheid en ondersteuning vanuit Détech en in het bijzonder door de begeleiding van Rolf en Melvin.
Meer weten? Neem contact met ons op!

